Mendel, Ondráš a výjimeční hosté v Senátu

3.7.2022

Ve čtvrtek 30. června jsem se při vernisáži výstavy Mendel 1822 – 2022 v Senát Parlamentu ČR dozvěděl, že naše práce ve spojení s National Geographic Česko je žhavým želízkem „v soutěži“ o nejlepší neaglicky psaný materiál National Geographic po celém světě. Tak nám držte palce! 👍

Ať už to bude tak, nebo jinak, tak je jisté, že nové informace o zakladateli genetiky zaujaly natolik, že se materiál z červencového vydání bude překládat do angličtiny a dalších jazyků. Věřím, že se podaří všech 39 mutací do všech 8,5 milionů výtisků po celém světě! 🙏

Vy máte šanci si dnes nejen koupit nové vydání National Geographic, ale zajít se podívat do Senát Parlamentu ČRValdštejnská zahrada na výstavu, která je součástí spolupráce s NG. Výstava potrvá až do 1. srpna.

Děkuji předsedovi Senátu Miloš Vystrčil za zahájení a autorovi výstavy i článku v NG Hynkovi Adámkovi a samozřejmě všem, kteří se na celém projektu podíleli. A že jich nebylo málo! Augustiniáni, Augustiniánské opatství v Brně, Masarykova univerzita, C E I T E C, Moravské zemské muzeum, prof. Šárce Pokorné, grafikovi Tomáši Starostovi….

Po vernisáži následovalo vystoupení VUS Ondráš. Bylo vidět a cítit, že Praha moravský folklor miluje a nenechá si jej ujít. Velké díky Ministerstvo obrany České republiky, za to, že ví, v čem je ukrytý náš národní poklad a stráží jej.